Порівняння
0 0 

Шим у моніторах: що це таке, як виявити і чи існує можливість вирішити цю проблему?

14.08.2023

У сучасному світі монітори стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Вони використовуються в роботі, розвагах, освіті та багатьох інших сферах. Однак не всі користувачі знають про існування такого поняття, як ШІМ (Широтно-Імпульсна Модуляція), яка може впливати на якість та комфорт використання монітора. У цій статті ми розберемося, що це таке, як його виявити і спробуємо вирішити можливі проблеми пов'язані з цим.

Що таке ШІМ у моніторах?

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ) – це технологія управління яскравістю моніторів, заснована на швидкому перемиканні підсвічування екрану шляхом регулярного ввімкнення та вимкнення світлодіодів, що формують підсвічування. Принцип роботи полягає в регулюванні тривалості електричних імпульсів, що подаються на світлодіоди, що дозволяє контролювати інтенсивність світла, яка випромінюється монітором. Це потужний інструмент для регулювання яскравості, який дозволяє досягти високої контрастності зображення та зниження енергоспоживання монітора. Шим монітор отримує (маючи на увазі мерехтіння) саме завдяки необхідності використання даної технології, проте це може викликати деякі небажані ефекти, які можуть бути і непомітні для більшості людей, але надають негативний вплив на зорове здоров'я та загальне самопочуття. Тому розуміння принципів роботи ШІМ та його впливу на вас як користувача монітора є важливим кроком до забезпечення комфортного та безпечного досвіду використання.

Як виявити ШІМ на моніторі?

Якщо ви помічаєте некомфортні відчуття під час роботи за монітором, можливо, причина у ШІМ-і. Ось кілька способів, як визначити наявність ШІМ на моніторі:

 • Візуальна перевірка: Якщо під час прокручування тексту або руху картинок ви помічаєте "мерехтіння" або неясні смуги, це може бути ознакою ШІМу.
 • Фото/відео: Сфотографуйте або запишіть відео з монітора під час нормальної роботи. Якщо на зображенні видно дивні смуги або артефакти, це може свідчити про використання ШІМ

 • Тест олівцем: Щоб визначити наявність ШІМ-у на моніторі, ви можете скористатися таким простим методом, як тест олівця. Цей метод не вимагає спеціальних інструментів та може бути проведений у домашніх умовах.
  • Підготуйте монітор: Переконайтеся, що монітор увімкнено та перебуває в робочому режимі. Відкрийте будь-який текстовий документ або веб-сторінку з білим фоном. Це допоможе вам краще спостерігати зміни на екрані.
  • Підготуйте олівець: Візьміть звичайний олівець або ручку із прозорим корпусом. Це дозволить бачити, що відбувається на екрані через корпус олівця.
  • Направте світло олівця на монітор: Піднесіть олівець до екрана так, щоб його світло проникало крізь корпус і падало на екран. Зверніть увагу на області екрана, освітлені світлом олівця.
  • Спостерігайте за змінами: У разі збільшення або зменшення яскравості монітора ви можете помітити, що світло олівця починає "блимати" або змінювати інтенсивність. Це може бути ознакою того, що на моніторі використовується ШІМ.

Проблеми, пов'язані з ШІМ-ом та їх вирішення

Деякі користувачі можуть відчувати дискомфорт під час використання монітора з ШІМом. Які проблеми можуть виникнути та як їх вирішити?

 1. Флікеринг: Мерехтіння може викликати втому очей і головний біль. Для вирішення цієї проблеми можна скористатися монітором з вищою частотою оновлення (частотою ШІМу) або вибрати монітор з технологією Flicker-Free, що виключає використання ШІМу.
 2. Артефакти на екрані: Якщо ви стикаєтеся з артефактами або смугами на екрані, рекомендується звернутися до виробника монітора або технічної підтримки.

Як прибрати ШІМ на моніторі?

Якщо ви хочете позбавитися ефектів ШІМу, ось кілька способів:

 1. Вибір монітора: При покупці нового монітора зверніть увагу на специфікації. Вибирайте монітори з вищою частотою ШІМу або технологією Flicker-Free.
 2. Програмне рішення: Деякі користувачі повідомляють, що збільшення яскравості екрану може знизити вплив ШІМу. Навівши камеру вашого смартфона на екран монітора та збільшуючи яскравість дисплея, ви можете помітити, що мерехтіння стає менш помітним. Цей ефект пов'язаний з тим, що камера здатна зафіксувати зміни яскравості, які можуть бути складнішими помітити оку людини. Також можна спробувати використовувати спеціальне програмне забезпечення для зниження мерехтіння, трохи заморочившись і пошукавши його в інтернеті.

Висновок

ШІМ є технологією управління яскравістю моніторів, яка може викликати дискомфорт у деяких користувачів. Для виявлення ШІМ-у можна використовувати візуальну перевірку або спеціалізовані тести. Якщо проблеми, пов'язані з ШІМом, виникають, рекомендується звернутися до виробника монітора або розглянути варіанти вибору моніторів із вищою частотою оновлення або технологією Flicker-Free. Пам'ятайте, що комфортне використання монітора відіграє важливу роль у збереженні зорового здоров'я та загального самопочуття. Тепер, знаючи, що таке ШІМ та як з ним працювати, ви можете зробити більш поінформований вибір при купівлі та використанні монітора.

У нашому асортименті представлені монітори бізнес-класу, розроблені з урахуванням найсучасніших стандартів якості та комфорту використання. Кожен із моніторів був створений з глибоким розумінням потреб професіоналів та підприємців, для яких надійність, довговічність та комфорт при тривалій роботі за екраном мають першорядне значення.

***Примітка: Ця стаття призначена для інформаційних цілей і не є медичною або технічною порадою. Якщо у вас виникли проблеми зі зором чи сумніви щодо монітора, рекомендується проконсультуватися з лікарем або фахівцем з технічних питань.