Порівняння
0 0 

Основні способи перегляду характеристик ПК

10.01.2024

Коли справа стосується аналізу характеристик вашого комп'ютера, існує кілька способів, які допоможуть вам отримати всі необхідні відомості.

Системна інформація Windows

В операційній системі Windows є вбудована утиліта, яка дозволяє переглянути основні характеристики вашого ПК. Щоб відкрити цю утиліту:

 1. Натисніть правою кнопкою миші значок «Цей комп'ютер» на робочому столі або в меню «Пуск» → «Службові — Windows» → «Цей комп'ютер».
 2. Потім виберіть «Властивості», і у вікні ви побачите інформацію про процесор, оперативну пам'ять, систему та інші характеристики вашого комп'ютера.

системна інформація Windows

Біос

Біос (Basic Input Output System) - це програмне забезпечення, яке керує базовими функціями комп'ютера або ноутбука. У біосі ви можете знайти докладні відомості про ваш ПК, включаючи інформацію про процесор, оперативну пам'ять, жорсткий диск та інші компоненти. Щоб отримати доступ до біосу, вам потрібно:

 1. Перезавантажити комп'ютер і натиснути певну клавішу (зазвичай Del, F2 або Esc) перед завантаженням Windows. 
 2. У біосі ви можете знайти розділи, які містять інформацію про характеристики вашого комп'ютера.

Диспетчер пристроїв Windows

Диспетчер пристроїв Windows є вбудованою утилітою, яка дозволяє переглянути інформацію про встановлені на вашому комп'ютері пристрої та драйвери. Щоб відкрити Менеджер пристроїв:

 1. Натисніть правою кнопкою миші значок «Цей комп'ютер» на робочому столі або в меню «Пуск» → «Службові — Windows» → «Цей комп'ютер».
 2. Потім виберіть «Управління». 
 3. У вікні знайдіть і клацніть «Диспетчер пристроїв». У Диспетчері пристроїв можна переглянути список пристроїв та драйверів, а також отримати додаткову інформацію про кожного з них.

диспетчер пристроїв Windows

Програми для отримання детальної інформації про ПК

Існує безліч програм, які допоможуть вам отримати детальну інформацію про ваш ПК. Деякі з них є безкоштовними, а інші вимагають покупки або підписки. Деякі з найпопулярніших програм для перегляду характеристик ПК включають CPU-Z, Speccy та HWiNFO. Встановіть одну з цих програм на свій комп'ютер і запустіть її, щоб отримати повну інформацію про ваш комп'ютер.

CPU-Z

CPU-Z - це безкоштовна утиліта, призначена для збору інформації про різні характеристики вашого комп'ютера. Вона дозволяє отримати дані про процесор, материнську плату, оперативну пам'ять, відеокарту та інші компоненти системи. Ось як користуватись CPU-Z:

 1. Завантажте та встановіть програму.
 2. Запустіть CPU-Z.Після встановлення запустіть програму, і ви побачите кілька вкладок з різними категоріями інформації.
 3. Вкладка "CPU" (процесор). У цій вкладці ви знайдете інформацію про ваш процесор, таку як назва, модель, техпроцес, тактова частота та інші характеристики.
 4. Вкладка "Mainboard" (Материнська плата). Тут ви дізнаєтесь інформацію про материнську плату, включаючи її модель, виробника, BIOS та інші подробиці.
 5. Вкладка "Memory" (Пам'ять). Ця вкладка надає інформацію про оперативну пам'ять, таку як її тип, розмір, частота та таймінги.
 6. Вкладка "Graphics" (Графіка). Якщо вашу систему оснащено дискретною відеокартою, тут ви знайдете інформацію про неї, включаючи модель, чіпсет, обсяг пам'яті та інші характеристики.
 7. Вкладка "SPD" (Serial Presence Detect). Ця вкладка відображає інформацію про встановлений модуль оперативної пам'яті.
 8. Збереження звіту. Ви також можете зберегти звіт про систему, натиснувши кнопку "Save Report" у верхній частині вікна. Це може бути корисним за необхідності надати інформацію про вашу систему фахівцям.
 9. Оновлення інформації. Щоб оновити інформацію, натисніть кнопку "Refresh" у верхній частині вікна.
 10. Опції. У меню "Options" Ви можете налаштувати деякі параметри, такі як мова інтерфейсу, відображення піктограм у треї та інші.

CPU-Z надає безліч корисної інформації для користувачів та технічних фахівців, і використання цієї програми може бути корисним при діагностиці проблем, апгрейдах або просто для отримання детальної інформації про вашу систему.

програма GPU-Z

Speccy

Speccy - це ще одна зручна програма для отримання детальної інформації про характеристики вашого комп'ютера. Ось як користуватись Speccy:

 1. Завантажте та встановіть програму.
 2. Запустіть Speccy.
 3. Огляд системи. На головній вкладці "Summary" (Огляд) ви знайдете загальну інформацію про вашу систему, таку як операційна система, процесор, оперативна пам'ять і т.д.
 4. Категорії інформації. Використовуйте вкладки в лівій частині вікна, щоб переключатися між різними категоріями інформації, такими як "Operating System" (Операційна система), "CPU" (Процесор), "RAM" (Оперативна пам'ять), "Storage" (Зберігання), "Graphics" (Графіка) та ін.
 5. Детальна інформація. У кожній категорії ви знайдете докладну інформацію про відповідний компонент вашої системи. Наприклад, у розділі "CPU" ви дізнаєтеся про модель, архітектуру, тактову частоту і т. д.
 6. Температури та стан. У розділі "Temperatures" (Температури) можна відстежувати поточні температури різних компонентів, таких як процесор, відеокарта та інші. Це може бути корисним для моніторингу теплового стану вашої системи.
 7. Знімки екрана. Speccy також дозволяє створювати знімки екрана з поточною інформацією про систему. Ви можете використовувати цю функцію для створення звітів або обміну інформацією з технічною підтримкою.
 8. Збереження звіту. Ви можете зберегти звіт про вашу систему, натиснувши кнопку "File" (Файл) у верхньому лівому кутку та вибравши "Save Snapshot" (Зберегти знімок).

Speccy надає зручний спосіб отримання детальної інформації про ваш комп'ютер, і його використання може бути корисним при вирішенні проблем, оновленні або просто для відстеження характеристик вашої системи.

програма Speccy

HWiNFO 

HWiNFO (Hardware Information) - це потужна програма для збору інформації про залізо вашого комп'ютера. Ось як використовувати HWiNFO:

 1. Завантажте та встановіть програму.
 2. Запустіть HWiNFO.
 3. Виберіть режим відображення. При першому запуску можуть попросити вибрати режим відображення. Ви можете вибрати "Sensors-only" (Тільки сенсори), щоб побачити поточні параметри заліза, або "Summary-only" (Лише огляд), щоб отримати загальну інформацію.
 4. Інтерфейс "Summary". У режимі "Summary" ви побачите загальну інформацію про вашу систему, таку як процесор, материнська плата, пам'ять тощо.
 5. Інтерфейс "Sensors". У режимі "Sensors" ви отримаєте детальну інформацію про температуру, напругу, обертові швидкості вентиляторів та інші параметри вашого комп'ютера.
 6. Відстеження параметрів. У розділі "Sensors" Ви можете відстежувати параметри заліза в реальному часі. Наприклад, температура процесора, завантаження ЦП, швидкість вентиляторів та інші характеристики.
 7. Графіки та графіки історії. Ви можете переглядати графіки та історію параметрів, клацнувши за відповідними вкладками у розділі "Sensors".
 8. Збереження звіту. Ви можете зберегти звіт про вашу систему, вибравши "Report" у верхній частині вікна і потім "Create Report". Це може бути корисним, якщо вам потрібно поділитися інформацією з технічною підтримкою або спільнотою.
 9. Установки та налаштування. У меню "Options" Ви знайдете різні налаштування, які дозволяють налаштувати вигляд інтерфейсу, параметри моніторингу та інші опції.

HWiNFO надає велику інформацію про ваш комп'ютер і може бути корисним інструментом для діагностики, моніторингу та оновлення системи.

ТОП системних блоків